Nasza filozofia

MARKA TO NATURALNE

Stworzyliśmy markę To Naturalne, ponieważ wierzymy, że to właśnie natura zna najlepszy przepis na szczęśliwe życie. To przekonanie kieruje nami od samego początku i jest naszą najsilniejszą motywacją.

To Naturalne - Eko Przyprawy

 

CO TO ZNACZY, ŻE NASZE PRZYPRAWY SĄ EKO?

Przyprawy To Naturalne są stworzone wyłącznie z naturalnych, ekologicznych składników. Nie znajdziecie w nich dodatku soli, barwników czy sztucznych dodatków.

To Naturalne Bazylia - Eko Przyprawy   To Naturalne Przyprawa do rosołu - Eko Przyprawy


DLACZEGO WYBRALIŚMY EKOLOGICZNE SUROWCE? 

W ekologicznych gospodarstwach nie stosuje się środków chemicznych i GMO, a gleba, na której rosną rośliny, musi być czysta. Podstawą działania jest tam jakość, a troska o naturę najważniejszym celem. Dzięki temu mamy pewność, że w Wasze ręce trafiają wyłącznie najlepsze ekologiczne przyprawy.

Wierzymy, że sięgając po ekologiczne produkty, wybieramy szczęśliwsze życie i okazujemy troskę o zdrowie nasze i naszych najbliższych.

To naturalne, że zawsze wybieramy to, co najlepsze… dla natury i dla Was!

To Naturalne - Eko Przyprawy - ekologiczne życie

Chcesz dowiedzieć się, co tak naprawdę znaczą określenia „żywność ekologiczna”, „certyfikat ekologiczny” czy „ekologiczna produkcja”? Co to znaczy być eko? Jakie korzyści daje nam sięganie po ekologiczne produkty? Już odpowiadamy.

 

EKOLOGICZNA PRODUKCJA

Zacznijmy od ekologicznej produkcji. To specjalny system zarządzania gospodarstwem rolnym i produkcją żywności. Podstawową cechą produkcji ekologicznej jest to, że łączy ona praktyki uprawy roślin i hodowli zwierząt, które są najkorzystniejsze dla środowiska naturalnego i gwarantują ochronę jego naturalnych zasobów. Celem produkcji ekologicznej jest przyczynianie się do ochrony środowiska i rozwoju obszarów wiejskich. Nadal brzmi tajemniczo?

 

W ekologicznym procesie produkcji:

  • Zakazane jest stosowanie organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO)
  • Ograniczone jest stosowanie chemicznych środków ochrony roślin
  • Ograniczone jest stosowanie nawozów sztucznych (np. azotowych, które zwiększają wydajność produkcji, a których ślady możemy potem znaleźć w produktach rolnych i które mogą mieć negatywne skutki dla środowiska).

 

A dodatkowo:

  • Wymagane jest wytwarzanie żywności ekologicznej z ekologicznych składników rolniczych
  • Produkty finalnie nie mogą zawierać syntetycznych aromatów, barwników, konserwantów i polepszaczy smaku
  • Zakazana jest chemiczna obróbka produktów żywnościowych. Żywność przetwarzana jest głównie przy zastosowaniu metod biologicznych, mechanicznych i fizycznych.

 

CZYM JEST ŻYWNOŚĆ EKOLOGICZNA?

Żywność ekologiczna są to więc produkty, które zostały wytworzone zgodnie z zasadami produkcji ekologicznej. Rolnicy prowadzący ekologiczne gospodarstwa, ale też producenci zajmujący się przetwarzaniem ekologicznej żywności, są regularnie kontrolowali przez niezależne jednostki certyfikujące. Dzięki temu mamy pewność, że produkt, który trafia w nasze ręce, został wyprodukowany zgodnie ze wszystkimi zasadami dotyczącymi produkcji ekologicznej, jest bezpieczny i został wytworzony w przyjazny dla środowiska w sposób.

 

CERTYFIKATY EKOLOGICZNE, CZYLI JAK ROZPOZNAĆ, ŻE PRODUKT JEST EKOLOGICZNY?

Czytając etykiety możemy natrafić na określenia „zdrowa żywność”, „z ekologicznie czystych rejonów”, „z naturalnych źródeł” itp. Takie nazwy nie oznaczają jednak produktów ekologicznych. Gwarancję, że produkt jest ekologiczny, daje tylko unijne logo Rolnictwa ekologicznego (tzw. Euroliść). Euroliść jest obowiązkowo umieszczany na ekologicznych produktach żywnościowych, które zostały wytworzone na terenie UE. To dla nas pewność, że produkt jest ekologiczny i duże ułatwienie podczas codziennych zakupów.

 

Innym, popularnym, ale już nieobowiązkowym oznaczeniem żywności ekologicznej jest symbol BIO-SIEGEL.

 

Warto być eko!


To Top