Ekologiczny Czosnek niedźwiedzi "To Naturalne"

Wiele lat temu zauważono, że aromatyczne, zielone liście czosnku niedźwiedziego są pierwszym przysmakiem, po który sięgają niedźwiedzie tuż po długiej mroźnej zimie. Stąd też wzięła się nazwa tej wyjątkowej rośliny.

Wygląd czosnku niedźwiedziego zupełnie nie przypomina nam czosnku pospolitego. Ale już aromat tego zioła jest do niego łudząco podobny. Wiele lat temu zauważono, że aromatyczne, zielone liście czosnku niedźwiedziego są pierwszym przysmakiem, po który sięgają niedźwiedzie tuż po długiej mroźnej zimie. Stąd też wzięła się nazwa tej wyjątkowej rośliny.

Czy warto sięgać po czosnek niedźwiedzi? Zdecydowanie tak! Właściwości czosnku niedźwiedziego są o wiele silniejsze niż czosnku pospolitego. Wiele badań potwierdza wyjątkowe właściwości tych niepozornych, zielonych liści. W czosnku niedźwiedzim jest wiele cennych dla naszego zdrowia substancji, takich jak witaminy C, A i E oraz ważne dla organizmu mikroelementy, m.in. selen, siarkę, mangan i żelazo.

Czosnek niedźwiedzi jest lekkostrawny i nie powoduje nieprzyjemnego zapachu. W kuchni dodawajmy go zawsze pod koniec gotowania, żeby zachować jak najwięcej cennych właściwości tej cudownej rośliny.

Ekologiczny Czosnek niedźwiedzi „To Naturalne” w skrócie:

  • Smak: charakterystyczny, przypominający czosnek pospolity
  • Zastosowanie: twaróg, jajka, sałatki, zupy jarzynowe, pasty kanapkowe
  • Pasuje do: lubczyk, bazylia, pieprz
  • Jak przechowywać: w szczelnie zamkniętym opakowaniu