Ekologiczny Majeranek suszony "To Naturalne"

Ma słodko-sosnowy zapach. Ze względu na swój wygląd, często jest mylony z oregano, choć różni się od niego smakiem. W kuchni stosowany w połączeniu z tymiankiem - te dwie przyprawy doskonale ze sobą współgrają.

Majeranek obecnie uprawiany jest na całym świecie, w tym również w Polsce. Jako przyprawę wykorzystuje się głównie jego liście, natomiast z kwiatów i pączków produkuje się olejek roślinny.

Przez pewien czas majeranek wykorzystywano nawet do przyprawiania piwa, a dopiero później zastąpiono go chmielem. Obecnie uważany jest za jedną z najpopularniejszych przypraw na świecie. Ze względu na właściwości wspomagające trawienie, idealnie pasuje do ciężkich potraw kuchni polskiej, takich jak tłuste mięsa, potrawy z warzyw strączkowych, czy zawiesistych zup (grochowa, fasolowa czy żur). Ze względu na swoje smakowe i aromatyczne właściwości dobrze komponuje się w sosach oraz sałatkach.

Majerankiem można również urozmaicać smak potraw rybnych, a także wszelkiego rodzaju pasztetów. Pasuje smakiem zarówno do cielęciny, jagnięciny jak i drobiu. Można nim również przyprawić farsz pieczonej kaczki czy gęsi.

Ekologiczny Majeranek „To Naturalne” w skrócie:

Smak: słodko-sosnowy
Zastosowanie: tłuste mięsa, warzywa strączkowe, zupy, pomidory
Pasuje do: tymianek
Jak przechowywać: w szczelnie zamkniętym opakowaniu